Podium fălticenean în finala națională a cadeților la 100 de metri Spate. Nou record național stabilit de Aissia Prisecariu!

Începută cu cele două medalii (argint și bronz) obținute de Daria Silișteanu, a treia zi de concurs din cadrul Campionatului Național de Înot Cadeți, 12- 14 ani, de la București, s-a încheiat cu alte rezultate de excepție obținute de sportivele din Fălticeni.

În proba de 100 de metri Spate, ACS „Nada Florilor” a câștigat toate cele trei medalii puse în joc, și nu oricum.

Aissia Prisecariu și-a adjudecat un nou titlu de campioană națională, cu record național, așa cum s-a întâmplat și la ediția precedentă.

Podiumul a fost completat de Rianna Amariei (locul 2 – vicecampioană națională) și Daria Alexa (locul 3 – medalie de bronz).

Palmaresul ACS „Nada Florilor” urcă la 8 medalii după primele trei zile de concurs.

Înotătorii din Fălticeni se pregătesc în cadrul Bazei de Agrement „Nada Florilor”.