Rezultate și clasamente în fotbalul județean. Șomuzul Preutești a câștigat derbiul cu Moldova Drăgușeni (Galerie foto)

Liga 4 – Etapa a 8-a (17 octombrie)

Concordia Grămești – Viitorul Liteni 3-0

Juniorul Suceava – Progresul Frătăuții Vechi 2-0

Moldova Drăgușeni – Şomuzul Preutești 1-2

Rarău Câmpulung – Victoria Vatra Moldoviței 3-2

Recolta Fântânele – Siretul Dolhasca 1-1

Clasament

1.Juniorul Suceava852135-917
2.Siretul Dolhasca843110-815
3.Șomuzul Preutești842217-1514
4.Viitorul Liteni840413-1612
5.Concordia Grămești831415-2810
6.Moldova Drăgușeni723215-99
7.Rarău Câmpulung72328-69
8.Progresul Frătăuții Vechi72238-88
9.Recolta Fântânele72148-157
10.Victoria Vatra Moldoviței60158-231

GALERIE FOTOFĂLTICENI ONLINE (MOLDOVA GRĂGUȘENI – ȘOMUZUL PREUTEȘTI)

Liga 5

Seria I –  Etapa a 7-a (17 octombrie)

Voința Hânțești – Sporting Poieni Solca 1-2

Sporting Siminicea – Bucovina Dărmănești 1-4

Viitorul Vadu Moldovei – Voința Zvoriștea 2-3

Viitorul Forăști – Viitorul Adâncata 0-1

Sporting Bunești – Viitorul Negostina 1-0

Clasament

1.Bucovina Dărmănești761017-619
2.Sporting Poieni Solca751116-616
3.Sporting Bunești74128-1113
4.Voința Zvoristea740318-1112
5.Viitorul Negostina723212-89
6.Viitorul Vadu Moldovei721412-137
7.Viitorul Adâncata721413-197
8.Sporting Siminicea721414-227
9.Voința Hânțești712411-145
10.Viitorul Forăști71156-174

Seria a 2-a

Viitorul Verești – Polul Nord Falcău 0-5

Arena Bosanci – Academica Gălănești 0-3

Juniorul Salcea – Releul Mihoveni 1-0

Viitorul Stroiești – AS Marginea (amânat)

1.Academica Gălănești761030-419
2.Juniorul Salcea750215-615
3.AS Marginea640216-912
4.Releul Mihoveni731324-1310
5.Polul Nord Falcău730417-269
6.Viitorul Stroiești621310-127
7.Viitorul Verești71157-294
8.Arena Bosanci71068-283

Seria a 3-a

Vânătorul Dorna Candrenilor – Foresta II Suceava 2-2

Forestierul Frumosu – Minerul Iacobeni 0-2

Bradul Vama – Dorna Vatra Dornei 1-0

Tinovul Poiana Stampei – Avântul Frasin (amânat)

1.Minerul Iacobeni742114-914
2.Dorna Vatra Dornei540117-312
3.Avântul Frasin63129-510
4.Foresta II Suceava622216-88
5.Tinovul Poiana Stampei613212-166
6.Vânătorul Dorna Candrenilor70529-145
7.Bradul Vama61235-165
8.Forestierul Frumosu5  1135-154

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *