Rezultatele meciurilor de la sfârșitul săptămânii, în fotbalul județean

Foto: Codrin Anton (Fotosport)

Foto: Codrin Anton (Fotosport)

Liga 4 – Etapa a 7-a

Recolta Fântânele – Concordia Grămești 0-2

Siretul Dolhasca – ASA Rarău Câmpulung Moldovenesc 0-0

Progresul Frătăuții Vechi – Viitorul Liteni 1-3

Victoria Vatra Moldoviței – Moldova Drăgușeni (amânat)

Șomuzul Preutești – Juniorul Suceava 3-3

CLASAMENT:

LocEchipaPctMVEIGDGP+/-
1ACS Juniorul Suceava14742133924
2CSO Siretul Dolhasca147421972
3CSO Viitorul Liteni12740313130
4ACS Șomuzul Preutești11732215141
5ACS Moldova Drăgușeni962311477
6AS Progresul Frătăuții Vechi86222862
7AS Concordia Grămești772141228-16
8AS Amatorii Rarau66132541
9ACS Recolta Fintinele66204714-7
10AS Victoria Vatra Moldoviței15014620-14

Liga 5

Seria I – Etapa a 6-a

Sporting Poieni Solca – Sporting Bunești 7-1

Viitorul Negostina – Viitorul Forăști 4-1

Viitorul Adâncata – Viitorul Vadu Moldovei 2-4

Voința Zvoriștea – Sporting Siminicea 8-1

Bucovina Dărmănești – Voința Hânțești 3-1

CLASAMENT

LocEchipaPctMVEIGDGP+/-
1AS Bucovina Darmăneşti1665101349
2AS Sporting Poieni Solca1364111459
3CS Sporting Voința Bunești106312611-5
4AS Voința Zvoriștea963031596
5AS Viitorul Negostina962311275
6ACS Viitorul Vadu Moldovei7621310100
7ACS Sporting Siminicea762131318-5
8ACS Vointa Hânţeşti561231012-2
9ACS Viitorul Adâncata461141219-7
10AS Viitorul Forăşti46114616-10

Seria a II-a – Etapa a 6-a

Polul Nord Falcău – Viitorul Stroiești 4-1

AS Marginea – Juniorul Salcea 1-2

Releul Mihoveni – Arena Bosanci 8-0

Academica Gălănești – Viitorul Verești 11-0

CLASAMENT:

LocEchipaPctMVEIGDGP+/-
1AS Academica Gălănești16651027423
2AS Juniorul Salcea1264021468
3AS Marginea1264021697
4ACS Releul Mihoveni Şcheia106312241212
5ACS Viitorul Stroieşti762131012-2
6AS Polul Nord Brodina662041226-14
7ACS Viitorul Vereşti46114724-17
8ACS Arena Bosanci36105825-17

Seria a III-a – Etapa a 6-a

Foresta II Suceava – Bradul Vama 3-0

Minerul Iacobeni – Tinovul Poiana Stampei 2-0

Avântul Frasin – Vânătorul Dorna Candrenilor 2-0

Dorna Vatra Dornei – Forestierul Frumosu (amânat).

CLASAMENT:

LocEchipaPctMVEIGDGP+/-
1CSM Dorna Vatra Dornei12440017215
2AS Minerul Iacobeni1163211293
3AS Avântul Frasin106312954
4ACS Foresta II Suceava752121367
5AS Larix Dornișoara661321216-4
6AS Vânătorul D. Candreni46042712-5
7ACS Forestierul Frumosu44112512-7
8AS Bradul Vama25023417-13

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *