Furnizarea apei este întreruptă luni, 13.11.2023, între orele 08:30 - 15:00, pentru remedierea unei defecțiuni pe strada Nufărului. Străzi afectate: Horticolei (parțial), Spicului, Nufărului, Doboșari.

La sfârşitul săptămânii trecute, 13-14 mai, Colegiul Naţional „Nicu Gane” din Fălticeni a fost gazda Olimpiadei Naţionale a Sportului Şcolar, Faza zonală volei băieţi – gimnaziu.

Jocurile din cadrul competiţiei s-au desfăşurat în sala de sport a colegiului din Fălticeni.

Reprezentanta judeţului Suceava, echipa Liceului Teoretic Filadelfia, s-a calificat la faza naţională după ce a câştigat finala pentru locurile 1-2, disputată în compania echipei Şcolii Gimnaziale Episcop Iacov Antonovici din Bârlad.

Pe podium, locul 3, a fost şi echipa Şcolii Gimnaziale nr. 7 Botoşani, care a învins în finala mică echipa Colegiului Tehnic „Spiru Haret” din Piatra Neamţ.

Pe locul 5 s-a clasat echipa Colegiului Naţional „Ştefan cel Mare” din Hârlău.