LOGIN
Home Sport Canotorii de la CSS “Nicu Gane” Fălticeni și CSM Suceava au obținut peste 20 de medalii la Campionatul Național pentru Juniori

Canotorii de la CSS “Nicu Gane” Fălticeni și CSM Suceava au obținut peste 20 de medalii la Campionatul Național pentru Juniori

by Fălticeni Online
0 comment

Canotorii suceveni, de la CSS Nicu Gane Fălticeni și CSM Suceava, au obținut 21 de medalii la Campionatul Național de Canotaj pentru Juniori.

Competiția a avut loc la Iași, la sfârșitul săptămânii recent încheiate (6-7 august 2022).

CSM Suceava (antrenor Ioan Despa) a cucerit 14 medalii, iar CSS Nicu Gane (antrenor Vasile Avrămia) și-a îmbogățit palmaresul cu alte 7 medalii.

Între performerele concursului s-au numărat Cantoriu Irina Iulia și Gușă Shara Ștefania, care au câștigat titlul național la dublu rame (junioare II) și locul 2 la dublu vâsle.

Cele două secții de înot au sportivi înscriși și în probele Cupei României pentru Juniori, care vor avea loc în următoarele zile, tot la Iași.

Gușă Shara Ștefania și Cantoriu Irina Iulia

Iată toate rezultatele canotorilor din Fălticeni și Suceava:

Rezultate, 6 august

Proba feminină 4 vâsle junioare I / Finala A: Locul 1 – echipajul format din Negură Narcisa Florentina, Ursu Iulica Maria, Ailincăi Denisa Cristina, Todirică Andreea (CSM Suceava).

Proba feminină simplu vâsle junioare I / Finala A: Locul 6 – Dascălu Ioana Diana (CSS Nicu Gane Fălticeni).

Proba masculină 4 rame juniori I / Finala: Locul 2 – echipajul format din   Mocanu Sebastian Gheorghe, Guia Marian, Avacaritei Antonel, Ciornei Andrei Petru (CSM Suceava).

Proba masculină dublu rame juniori I/ Finala: Locul 1 – echipajul format din Pleșescu Cosmin Iulian și Moales Bogdan Stefan (CSM Suceava).

Proba feminină 4 vâsle junioare II / Finala: Locul 3 – echipajul format din Bejinariu Denisa Maria, Panțiru Ana Maria, Nichitoaia Karina Maria, Brajinca Anastasia Teodora (CSS Nicu Gane Fălticeni).

Proba feminină dublu vâsle junioare II / Finala: Locul 2 – echipajul format din Cantoriu Irina Iulia și Gușă Shara Ștefania (CSS Nicu Gane Fălticeni).

Proba feminină simplu vâsle junioare II / Finala: Tivodariu Gabriela (CSM Suceava).

Proba masculină 4 rame juniori II / Finala: Locul 1 – echipajul format din Iacob Iulian, Nazarov Adrian,  Racoviță Darius, Trisciuc Marin Cristian (CSM Suceava); Locul 6 – echipajul format din Negrea Madalin Dumitru, Hot Ioan, Simeria Razvan Marian,  Craciun Dumitru (CSS Nicu Gane Fălticeni).

Proba masculină dublu rame juniori II / Finala: Locul 2 – echipajul format din Foca Ionel, Airinei Stefanut (CSM Suceava).

Proba masculină dublu vâsle juniori III, 1000 metri / Finala: Locul 2 – echipajul format din Paisa Radu, Balan Andrei (CSS Nicu Gane Fălticeni).

Proba masculină simplu vâsle juniori III, 1000 metri / Finală: Locul 1 – Lupu Sebastian Constantin (CSM Suceava).

Rezultate, 7 august

Proba feminină 4 rame junioare I / Finala A: Locul 2 – echipajul format din Todirică Andreea,  Tivodariu Gabriela, Negură Narcisa Florentina, Ailincăi Denisa Cristina (CSM Suceava).

Proba masculină 4 vâsle juniori I / Finala A: Locul 3 – echipajul format din Moaleș Ștefan Bogdan, Avăcăriței Antonel, Pleșescu Cosmin Iulian, Ciornei Andrei Petru (CSM Suceava).

Proba masculină dublu vâsle juniori I / Finala A: Locul 1 – echipajul format din Murariu Bogdan Casian, Guia Marin Gabriel (CSM Suceava).

Proba masculină simplu vâsle juniori I / Finala A: Locul 5 – Tașcă Sebastian Alexandru (CSS Nicu Gane Fălticeni).

Proba masculină simplu vâsle juniori I / Finala B: Locul 3 – Ciurariu Alexandru Neculai (CSS Nicu Gane Fălticeni).

Proba feminină 4 rame junioare II / Finala A: Locul 3 – echipajul format din Pantiru Ana Maria, Bejinariu Denisa Maria,  Nichitoaia Karina Maria, Brajinca Anstasia Teodora (CSS Nicu Gane Fălticeni).

Proba feminină 4 vâsle junioare II / Finala A: Locul 3 – echipajul format din Pantiru Ana Maria, Bejinariu Denisa Maria,  Nichitoaia Karina Maria, Brajinca

Proba feminină dublu rame junioare II / Finala A: Locul 1 – echipajul format din Cantoriu Irina Iulia și Gușă Shara Ștefania (CSS Nicu Gane Fălticeni).

Proba masculină 4 vâsle juniori II / Finala A: Locul 1 – echipajul format din Trisciuc Marin Cristian, Nazarov Adrian, Airinei Ștefănuț,  Racoviță Darius Mihai (CSM Suceava); Locul 5 – echipajul format din Hoț Ioan, Crăciun Dumitru, Negrea Mădălin Dumitru, Simeria Răzvan Marian (CSS Nicu Gane Fălticeni).

Proba masculină dublu vâsle juniori II / Finala A: Locul 2 – echipajul format din Iacob Iulian și Foca Ionel (CSM Suceava).

Proba masculină simplu vâsle juniori II / Finala A: Locul 3 – Osoianu Sebastian Vasile (CSS Nicu Gane Fălticeni).

Proba masculină simplu vâsle juniori II / Finala B: Locul 2 – Ciocan Denis Gabriel (CSM Suceava).

Proba feminină simplu vâsle junioare II categorie ușoară / Finala A: Locul 5 – Ciurariu Alexandra Elena (CSS Nicu Gane Fălticeni).

You may also like

Fălticeni Online

Știri locale, regionale și naționale. Evenimente culturale și sportive. Foto și video reportaje.

Rulează videoul

Ultimele postări

@2022 – All Right Reserved. Fălticeni Online