Home Sport Rezultatele canotorilor din Fălticeni la Campionatul Naţional de Fond Seniori, Tineret și Master

Rezultatele canotorilor din Fălticeni la Campionatul Naţional de Fond Seniori, Tineret și Master

by Fălticeni Online
0 comment

Pe 11 și 12 noiembrie s-a desfășurat, la Timișoara, Campionatul Național de Fond Seniori, Tineret și Master 2022.

Canotorii fălticeneni, de la CSS “Nicu Gane” și ACS “Nada Florilor”, au urcat de 4 ori pe podiumul de premiere.

Iată rezultatele obținute de sportivii pregătiți de antrenorul Vasile Avrămia:


Simplu vâsle masculin (1X MS)
  Nume si prenume  Clubul T. final
1Chiruta MihaiCS Dinamo13:32,8
2Bucur Dumitru ValentinCS Olimpia Bucuresti13:55,8
3Murariu Bogdan CasianCSM Suceava14:11,5
4Pavel IonutCS Farul Constanta14:13,6
5Groza PetrisorCSM Bucuresti14:22,2
6Adamovici Marian SebastianACS Nada Florilor15:00,3
7Crasovan AlexandruCSU Politehnica Timisoara15:21,0
Simplu vâsle feminin
categorie uşoară (1X FS CU)
  Nume si prenume  Clubul T. final
1Dumitru Mariana LauraCS Dinamo16:01,1
2Ciurariu Alexandra ElenaACS Nada Florilor16:43,1
3Somesan AdelinaCS Muresul17:55,3
Dublu rame masculin tineret (2- MT)
  Nume si prenume  Clubul T. final
1Mandrila Andrei, Neamtu ClaudiuCS Dinamo12:46,1
2Osoianu Sebastian Vasile, Tasca Sebastian AlexandruACS Nada Florilor Falticeni13:15,6
3Plesescu Cosmin Iulian, Ciornei Petru AndreiCSM Suceava13:33,9
4Orbulescu Andrei, Lehaci Gabriel AdelinCSS Bega Timisoara14:47,4
Dublu vâsle masculin seniori (2X MS)
  Nume si prenume  Clubul T. final
1Cozmiuc Marius Vasile, Bejan Sergiu VasileCS Dinamo12:15,1
2Ciocodan Alin Constantin, Dumitriu Silviu MarianCS Ceahlaul Piatra Neamt12:47,1
3Avacaritei Antonel, Plesescu Cosmin IulianCSM Suceava12:52,6
4Bercea Jan Andrei, Roiu Constantin AlexandruCSM Constanta12:56,9
5Osoianu Sebastian Vasile, Simerea Razvan MarianACS Nada Florilor Falticeni13:38,2
6Patrinjei Cristian Dorian, Moga Eduard CatalinCSU Politehnica Timisoara14:10,3
Dublu vâsle feminin senioare (2X FS)
  Nume si prenume  Clubul T. final
1Bodnar Nicoleta Ancuta, Cozmiuc Ionela LiviaCS Dinamo13:27,2
2Scutaru Ionela Elena, Draghici Bianca ElenaCS Ceahlaul Piatra Neamt14:11,3
3Cantoriu Iuliana Irina, Gusa Shara StefaniaCN Nicu Gane Falticeni14:44,0
4Cristea Carla Maria, Popovici MariaCSS Bega Timisoara17:01,4
Simplu vâsle masculin tineret (1X MT)
  Nume si prenume  Clubul T. final
1Sicean Gabriel EmilSCM Deva13:27,0
2Tasca Sebastian AlexandruACS Nada Florilor Falticeni13:37,7
3Pavel IonutCS Farul Constanta13:50,0
4Groza PetrisorCSM Bucuresti14:00,0
5Florea Lucian AndreiCSM Iasi14:01,1
6Scripcaru Gheorghe DanielCS Dinamo14:04,5
7Peia Dragos ValentinCSS Triumf Bucuresti14:14,8
8Barabula Gabriel DavidCSM Constanta14:46,5
9Obloja David AndreiCSS Bega Timisoara16:34,7

You may also like

Fălticeni Online

Știri locale, regionale și naționale. Evenimente culturale și sportive. Foto și video reportaje.

Rulează videoul

Ultimele postări

@2022 – All Right Reserved. Fălticeni Online

%d blogeri au apreciat:
98450705