Furnizarea apei este întreruptă luni, 13.11.2023, între orele 08:30 - 15:00, pentru remedierea unei defecțiuni pe strada Nufărului. Străzi afectate: Horticolei (parțial), Spicului, Nufărului, Doboșari.
Liga 3: Bucovina Rădăuţi - Şomuz Fălticeni 1-0

Sport

BOX / Fălticenenul Răzvan Ciobanu a câştigat medalia de argint a categoriei 86 kilograme, la Cupa României pentru seniori.

ÎNOT / Înotătoarea Aaniței Maria (ACS ,,Nada Florilor” Fălticeni), a participat în perioada 23-24 martie la Campionatul Național – Etapa Regională Copii 12-13 ani, organizat la Bacău. Ea a îndeplinit baremul de calificare pentru Campionatul Național.

ATLETISM / Oanea Ştefania de la CSS Nicu Gane Falticeni a devenit  vicecampioană națională în proba de 800 m, la Campionatul Național de juniori 3.

FOTBAL – LIGA 3 / Şomuz Fălticeni va evolua în faza Play-out a Ligii a 3-a. În ultima etapă a sezonului regular, sâmbătă, 23 martie, Şomuz a pierdut la limită în pe terenul liderului Bucovina Rădăuţi. Fălticenenii au avut gol anulat înainte de pauză şi penalty ratat în debutul reprizei secunde.

FOTBAL – LIGA 3 / Federaţia Română de Fotbal a stabilit programul fazei play-out. Şomuz Fălticeni va avea adversare echipele: Rapid Brodoc, CSM Vaslui şi Aerostar Bacău. Primul meci în deplasare, pe 6 aprilie, cu CSM Vaslui.

FOTBAL – LIGA 4 / Duminică au avut partidele etapei a 18. Rundă cu victorii pentru echipele din zona Fălticeni (Şomuzul Preuteşti şi Moldova Drăguşeni).