Unul dintre momente așteptate ale ediției 2026 a Zilelor Culturii Fălticenene a avut loc joi seara, în Sala „Draga Olteanu Matei”, unde publicul a participat la recitalul „Și totuși există iubire”, un eveniment dedicat puterii cuvântului și muzicii de a transmite emoție.

Pe scenă s-au aflat cantautorul Puiu Crețu și părintele Liviu Mihăilă, care au propus un dialog artistic în care versurile, melodiile folk și gândurile despre iubire, viață și credință s-au completat într-un mod firesc.

Recitalul a fost construit ca o călătorie prin teme universale – iubirea, speranța, dorul și nevoia de apropiere dintre oameni. Cântecele interpretate de Puiu Crețu au alternat cu momente poetice rostite de părintele Liviu Mihăilă. Într-o lume dominată adesea de grabă și superficialitate, mesajul serii a fost o invitație la redescoperirea sensibilității și a valorilor care dau sens existenței.

Cei care nu au reușit să fie prezenți la eveniment pot urmări înregistrarea integrală a recitalului pe canalul de YouTube Fălticeni Online, iar pe site este disponibilă și o galerie foto care surprinde atmosfera serii.


Descoperă mai multe la FOnline

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Lasă un răspuns

Descoperă mai multe la FOnline

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura

Descoperă mai multe la FOnline

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura