Peste 85.000 de suceveni s-au vaccinat împotriva COVID-19. În judeţ sunt 49 de cazuri în evoluţie

Potrivit Direcţiei de Sănătate Publică Suceava, numărul total al persoanelor vaccinate la nivelul județului Suceava este de 85153, din care 74033 de persoane cu rapel.

Centrele de vaccinare deschise în judeţ pot vaccina, fără programare, 23.680 de persoane. Sunt disponibile 1528 de locuri la centrul de vaccinare din Fălticeni.

În ultimele 24 de ore au fost internate 2 persoane diagnosticate cu Covid – 19 la nivelul judeţului Suceava, în același interval de timp fiind externată o persoană declarată vindecată.

Totalul persoanelor internate și diagnosticate cu Covid-19 în judeţ este de 27 iar numărul persoanelor suspecte de Covid-19 este de 18.

 Sunt 49 cazuri de infecție Covid -19 în evoluție. Dintre acestea, 5 cazuri sunt înregistrate în localităţi din zona Fălticeni.

Situaţia epidemiologică în zona Fălticeni / Sursa: DSP Suceava – 14 iunie 2021

UATPopulație UAT conform date furnizate de BJEPTotal cazuri de la începutCazuri active 14.06.2021
(ultimele 14 zile!!!)
Cazuri active 11.06.2021
(ultimele 14 zile!!!)
Rata de infectări la mia de locuitori (inclusiv focare)
Baia769681000,00
Bogdănești4109131220,49
Boroaia474654000,00
Bunești274247000,00
Cornu Luncii7517485000,00
Dolhasca11484151000,00
Dolhesti374873000,00
Draguseni252625000,00
Falticeni310671096110,03
Fantana Mare258268000,00
Forasti447166000,00
Hartop268130000,00
Horodniceni358559120,56
Liteni10251187110,10
Malini7860106000,00
Preutesti709098000,00
Radaseni405770000,00
Rasca519053000,00
Slatina571143000,00
Vadu Moldovei452182000,00
Vulturesti357743000,00
    6 
Total populație județul Suceava (statistică anul 2020)13721130485 0,04

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *