Home Educație Club Rotary sprijină activitățile desfășurate la Clubul Copiilor Fălticeni

Club Rotary sprijină activitățile desfășurate la Clubul Copiilor Fălticeni

by A.S.
0 comment

Asociația ,,Club Rotary’’ Fălticeni a inițiat un proiect demn de toată lauda care are drept scop sprijinirea actului educațional din orașul nostru. Proiectul, intitulat Împreună susținem performanța, vine și în sprijinul elevilor care zilnic trec pragul Clubului Copiilor Fălticeni, ca urmare a semnării în anul 2020 a unui parteneriat între cele două instituții.

După ce, la finele anului școlar trecut, ca urmare a semnării unui parteneriat care ne-a bucurat și ne-a onorat, a premiat pe toți elevii merituoși de la Clubul Copiilor Fălticeni, elevi cu rezultate deosebite la concursurile la care au participat, oferindu-le tricouri personalizate, acum oamenii inimoși de la Rotary Club Fălticeni vin către Clubul Copiilor cu donații de mare ajutor pentru elevii dornici de a-și dezvolta mintea și inima la cercurile care funcționează în instituția noastră.

Pe lângă diferite materiale didactice și diferite rechizite oferite în vederea desfășurării în condiții cât mai optime a activităților la toate cercurile care funcționează la Clubul Copiilor Fălticeni, cercuri la care s-au înscris sute de copii din orașul nostru și din localitățile învecinate, Asociația ,,Rotary Club’’ Fălticeni, reprezentată de domnul Monoranu Tudor, având funcția de președinte și de domnul Bălănuță Ovidiu, trezorier, a donat Clubului Copiilor Fălticeni 12 șevalete ,,Academic’’ pentru Cercul de Pictură, boxe portabile și un Panou Bond inscripționat ,,Clubul Copiilor Fălticeni’’.

Se aduc calde mulțumiri tuturor membrilor Asociației ,,Rotary Club’’ Fălticeni pentru gestul de solidaritate cu actul educațional desfășurat în instituția noastră.

A consemnat Lenuța Rusu

You may also like

Fălticeni Online

Știri locale, regionale și naționale. Evenimente culturale și sportive. Foto și video reportaje.

Proiect editorial personal şi independent.

Rulează videoul

Ultimele postări

@2022 – All Right Reserved. Fălticeni Online

%d blogeri au apreciat:
98450705