Furnizarea apei este întreruptă luni, 13.11.2023, între orele 08:30 - 15:00, pentru remedierea unei defecțiuni pe strada Nufărului. Străzi afectate: Horticolei (parțial), Spicului, Nufărului, Doboșari.

Liga a 3-a de fotbal revine în actualitate, odată cu disputarea meciurilor etapei a 16-a. Meciurile sunt programate vineri şi sâmbătă, 11-12 martie 2022.

În Seria 1 este programat derbiul judeţean dintre Şomuz Fălticeni şi Foresta Suceava. Meciul se va disputa sâmbătă, 12 martie, de la ora 15.00, pe Stadionul “Constantin Jamaischi”. În tur, pe “Areni”, Şomuz a câştigat cu 2-0.

Echipa pregătită de Iulian Ionesi are nevoie de o nouă victorie în faţa Forestei, pentru a rămâne în obiectiv, calificarea în faza play-off.

Spectatorii vor avea acces pe stadion. Comitetul de urgenţă al Federaţiei Române de Fotbal a suspendat Protocolul de desfășurare a competițiilor de fotbal, impus în perioada stării de alertă.

Până la meciul de sâmbătă, jucătorii Şomuzului se pregătesc pe Stadionul “Constantin Jamaischi”, în condiţii de iarnă.

Vă prezentăm imagini de la antrenamentul de miercuri.

GALERIE FOTO

About Author

ByB.P.