LIGA 3: ȘOMUZ FĂLTICENI - CSM PAȘCANI (30 aprilie /ora 17.00) VEZI LIVE !
23 mai 2022

Rezultatele canotorilor din Fălticeni și Suceava la Campionatele naționale pe ergometru rezervate juniorilor și seniorilor

Recent, la Deva, s-au disputat probele Campionatelor naționale de canotaj – ergometru, competiții rezervate atât juniorilor cât și seniorilor.

La aceste probe au luat parte și canotorii din Fălticeni și Suceava, care au obținut 12 clasări pe podium în probele juniorilor și 3 medalii în probele seniorilor.

Iată rezultatele obținute de sportivii cluburilor CSS Nicu Gane, CSM Suceava și ACS Nada Florilor.

 CAMPIONATUL  NATIONAL ERGOMETRU  JUNIORI DEVA-2022     
 J1 MI      
LocNume/prenumeClubTimp    
4Tasca Sebastian AlexandruNicu Gane Falticeni06:20,5    
7Moales Stefan  BogdanCSM Suceava06:33,3    
 J 1 FI      
LocNume/prenumeClubTimp    
6Dascalu Ioana DianaCN Nicu Gane Falticeni07:40,7    
9Negura NarcisaCSM Suceava07:44,6    
11Zancu Stefania VioletaCN Nicu Gane Falticeni08:28,8    
 J 1 MII      
LocNume/prenumeClubTimp    
6Negrea Madalin DumitruCSS Nicu Gane Falticeni07:00,7    
17Foca IonelCSM Suceava07:29,2    
 1FII      
LocNume/prenumeClubTimp    
3Ursu Iulica MariaCSM Suceava07:34,7    
8Paval Denisa- FlorentinaCSM Suceava08:15,2    
 J 1 M III      
LocNume/prenumeClubTimp    
1Balan Andrei MihaiCN N Gane Falticeni03:20,7    
2Tricolici ConstantinCSM Suceava03:22,0    
 J 1 Mcu      
LocNume/prenumeClubTimp    
2Anita Razvan ConstantinCN Nicu Gane Falticeni06:43,9    
 J 1FCU      
LocNume/prenumeClubTimp    
2Ciurariu Alexandra ElenaCN N Gane Falticeni07:41,9    
 J 2 MI      
LocNume/prenumeClubT1T2Total  
5Vasilache Andrei Iulian, Carp CezarCN Nicu Gane Falticeni06:44,406:46,813:31,2  
 2 FI      
LocNume/prenumeClubT1T2Total  
2Ailincai Denisa Cristina, Todirica AndreeaCSM Suceava07:12,407:15,514:27,9  
 2 MII      
LocNume/prenumeClubT1T2Total  
5Ciocan Denis Gabriel, Racovita Darius MihaiCSM Suceava07:08,507:21,214:29,7  
 2 FII      
LocNume/prenumeClubT1T2Total  
3Bejenariu Denisa Maria, Pantiru Ana MariaCN Nicu Gane Falticeni09:12,808:59,618:12,4  
 2 M III      
LocNume/prenumeClubT1T2Total  
1Iacob Iustin, Pascari Dumitru CristianCSM Suceava03:33,803:49,407:23,2  
        
 2 F III      
LocNume/prenumeClubT1T2Total  
4Camilariu Flavia Florentina, Amariei Madalina ElenaCSM Suceava03:56,704:32,708:29,4  
 4 MI      
LocNume/prenumeClubT1T2TotalT4TOTAL
1Ciornei Andrei Petru, Guia Marian Gabriel, Mocanu Sebastian Gheorghe, Avacaritei AntonelCSM Suceava06:26,406:10,706:25,106:17,125:19,3
 4 MII      
LocNume/prenumeClubT1T2T3T4TOTAL
1Lupu Sebastian Constantin, Airinei Stefanut, Iacob Iulian, Trisciuc Marin CristianCSM Suceava06:58,406:37,906:52,407:02,327:31,0
2 Osoianu Sebastian Vasile, Simerea Razvan Marian, Craciun Dumitru, Hot IoanCN Nicu Gane Falticeni06:53,506:38,906:53,907:13,427:39,7
 4 FII      
LocNume/prenumeClubT1T2T3T4TOTAL
2Gușă Shara Stefania, Cantoriu Iuliana Irina, Nichitoaia Karina Maria, Brajinca Anastasia TeodoraCN Nicu Gane Falticeni07:27,807:26,807:47,208:15,430:57,2
        

 CAMPIONATUL NATIONAL ERGOMETRU – DEVA 2022 / SENIORI  
 1 MS  
locNume/prenumeClubulTime
3Nitan AlexandruCN N Gane Falticeni06:06,5
8Adamovici Marian SebastianACS Nada Florilor06:41,4
 1 MS CU  
locNume/prenumeClubulTime
1Aparaschivei Ilie LucianACS Nada Florilor06:27,9
2Murariu Bogdan CasianCSM Suceava06:33,2