LOGIN
Home Local 55,6% a fost procentul de recenzare în Fălticeni la sfârşitul perioadei de autorecenzare

55,6% a fost procentul de recenzare în Fălticeni la sfârşitul perioadei de autorecenzare

by Fălticeni Online
0 comment

S-a încheiat perioada în care populaţia a avut posibilitatea să se autorecenzeze. A fost primul astfel de demers din România.

De pe 31 mai 2022, recenzorii vor merge în teren pentru a colecta datele de recensământ de la cei care nu s-au autorecenzat online.

Participarea la recensământ este obligatorie!

În Fălticeni, în cele 11 săptămâni scurse de la debutul recensământului (până pe data de 27 mai 2022), s-a înregistrat un procent de recenzare de 55,6%.

Iată care era situaţia în toate unităţile administrative din zona Fălticeni, potrivit datelor gestionate de Unitatea Judeţeană de Implementare a Recensământului.

UATPopulatia rezidenta estimata la 1 Decembrie 2021Chestionare  / UAT 27/05/2022Procent realizat total UAT %
BAIA6449182328,3
BOGDĂNEŞTI3660225061,5
BOROAIA4310111125,8
BUNEŞTI218778335,8
CORNU LUNCII6367185229,1
DOLHEŞTI3115157050,4
DRĂGUȘENI218453524,5
FÂNTÂNA MARE212056426,6
FORĂȘTI3858150439,0
HORODNICENI298999233,2
MĂLINI5991357059,6
FĂLTICENI232771295055,6
DOLHASCA10029282428,2
LITENI8999307734,2
PREUTEȘTI6556183628,0
RĂDĂȘENI3110142645,9
RÂȘCA4840305163,0
SLATINA4816160933,4
VADU MOLDOVEI3617220761,0
VULTUREȘTI311245114,5
TOTAL1115864598541,2

You may also like

Fălticeni Online

Știri locale, regionale și naționale. Evenimente culturale și sportive. Foto și video reportaje.

Rulează videoul

Ultimele postări

@2022 – All Right Reserved. Fălticeni Online