Home Local În Fălticeni procentul de recenzare a trecut de 50%

În Fălticeni procentul de recenzare a trecut de 50%

by Fălticeni Online
0 comment

Până luni,  23 mai 2022, în județul Suceava s-au autorecenzat 257.452 persoane, respectiv 41.8% din populația rezidentă estimată la 1 decembrie 2021, de 616.434 persoane, se arată într-o informare transmisă de Instituția Prefectului.

În municipiul Câmpulung Moldovenesc și comunele Bălăceana, Breaza, Ciocănești, Ilișești, Moldova Sulița și Zamostea, procentul de recenzare depășește 65%, în timp ce în orașul Vicovu de Sus și comunele Drăgușeni, Fântânele, Udești și Vulturești acest procent nu depășește 20%.

Autorecenzarea este disponibilă populației până vineri, 27 mai 2022, și se poate realiza de pe orice dispozitiv electronic (telefoane inteligente, tablete, laptopuri, desktopuri etc.).

Facem un apel la persoanele care se pot autorecenza pe cont propriu, de a intra pe platforma www.recensamantromania.ro, pentru a evita vizita recenzorului în etapa a 3-a a RPL 2021, în perioada 31 mai – 17 iulie 2022 și pentru a beneficia de ziua liberă, acordată pentru a încuraja cu predilecție această metodă de recenzare”, a transmis Prefectura Suceava.

La finalul zilei de 23 mai 2022, Municipiul Fălticeni a atins un procent de recenzare de 50,8%.

Iată cum se prezintă situația recenzării în unitățile administrative din zona Fălticeni.

UATPopulația rezidentă estimată la 1 Decembrie 2021Chestionare  / UAT 23/05/2022Procent realizat total UAT %
BAIA6449171226,5
BOGDANEȘTI3660220160,1
BOROAIA4310100523,3
BUNEȘTI218774634,1
CORNU LUNCII6367161025,3
DOLHEȘTI3115150348,3
DRAGUȘENI218443419,9
FÂNTÂNA MARE212050123,6
FORAȘTI3858143937,3
HÂRTOP235870730,0
HORODNICENI298991730,7
MALINI5991309851,7
MUNICIPIUL FALTICENI232771182350,8
ORAȘ DOLHASCA10029258525,8
ORAȘ LITENI8999288232,0
PREUTEȘTI6556170826,1
RADAȘENI3110127841,1
RÂȘCA4840274256,7
SLATINA4816154332,0
VADU MOLDOVEI3617213058,9
VULTUREȘTI311239012,5
TOTAL1139444295437,7

You may also like

Fălticeni Online

Știri locale, regionale și naționale. Evenimente culturale și sportive. Foto și video reportaje.

Rulează videoul

Ultimele postări

@2022 – All Right Reserved. Fălticeni Online