Home Sport Box: Liviu Ciobanu a debutat cu victorie la Cupa României pentru Juniori. Fălticeneanul și-a asigurat medalia de bronz!

by Fălticeni Online
0 comment

Primul meci, prima victorie la Cupa României la Box pentru Juniori!

După cum v-am informat deja, la Brăila se desfășoară începând de astăzi Cupa României la Box, competiție rezervată juniorilor.

Primul pugilist din delegația ACS Șomuz Fălticeni care a urcat în ring a fost Liviu Gabriel Ciobanu.

La categoria 50 de kilograme, el l-a învins la puncte pe Alexandru Cocoranu, din Târgu Jiu.

Startul a fost de bun augur pentru sportivul pregătit de antrenorul emerit Vasile Nistor și instructorul Cristinel Onofrei. Victoria i-a asigurat lui Liviu Ciobanu medalia de bronz!

Joi vor lupta în ring și ceilalți doi sportivi prezenți la Brăila: Sergiu Străjeriu (categoria 46 kilograme) și Dinu Claudio Dario (categoria 63 kilograme).