LOGIN
Home Sport Fălticeniul a găzduit cel mai important turneu de tenis AmaTur din acest an

Fălticeniul a găzduit cel mai important turneu de tenis AmaTur din acest an

by Fălticeni Online
0 comment

Timp de două zile (16-17 iulie), în cadrul programului Zilele Municipiului Fălticeni, a avut loc cel mai important turneu de tenis de masă din acest an, în circuitul AmaTur.

Au fost 265 participanți, la 4 categorii de concurs. Au venit la Fălticeni concurenți din 20 județe, dar și din Ucraina și Republica Moldova, ne-a informat organizatorul competiției, fălticeneanul Cătălin Cozma.

Competiția s-a desfășurat cu sprijinul Primăriei Fălticeni, în două locații: Sala de sport “Gabriel Udișteanu” și Sala de sport a Colegiului “Vasile Lovinescu”.

GALERIE FOTO – FĂLTICENI ONLINE

Clasament HOBBY

1.  Morosan Alexandru – Horodnic de Sus
2.  Nastaca Catalin – Falticeni
3 — 4 

Harmanescu Petrus – Falticeni
Bobu Stefan Minodor – Targu Neamt
5 – 8

Gheorghe Ion – Bucuresti
Brateanu Liviu – Bacau
Savina Dan – Piatra Neamt
Iasinschi Daniel – Suceava
9 — 16
Galateanu Sorin – Suceava
Pralea Constantin – Alba Iulia
Boca Timotei – Salcea
Titiliuc Alesia – Dersca
Zamfirache Ioan – Botosani
Barascu Andrei – Suceava
Morosan Ionel – Radauti
Busuioc Robert – Radauti
17 — 22
Munteanu Sebastian – Bacau
Morosan Sara – Horodnic de Sus
Cosau Toader – Targu Neamt
Busuioc Viorel – Radauti
Moise Viorel – Braila
Pricob Lavinia – Radauti
23 — 34 1v gr.sup.
Stoicescu Gheorghe – Iedera
Mihalcea Stefan Tiberiu – Novaci GR
Fecioru Alexandru – Salcea
Mihaiuc Beniamin – Radauti
Maftei Claudiu – Bacau
Mihalache Remus – Plopeni SV
Cojocaru Ilie – Baisesti
Harabagiu Tudor – Botosani
Moldoveanu Dorin – Falticeni
Eva Alex – Sabaoani
Busuioc Andrei – Panciu
Ailenei Vasile – Falticeni
35 — 44 0v gr.sup.
Pauca Cosmin – Botosani
Palaghianu David – Salcea
Minecan Flavius – Falticeni
Dutu Constantin – Galati
Blanariu Vasile – Baisesti
Mitroi Florin – Bucuresti
Moldovan Andrei – Bucuresti
Iliescu Patricia – Bucuresti
Bostan Emilian – Buhusi
Zara Dinu – Suceava
45 — 55 0v gr.inf.
Purdila Andrei – Falticeni
Spaller Teodora – Nasaud
Portariuc Gheorghe – Botosani
Mosneagu Maia – Falticeni
Petre Daniel – Bucuresti
Martin Sergiu – Buhusi
Cocea Rares – Buhusi
Petrovici Stefan – Targu Ocna
Bisoc Razvan – Roman
Titiliuc Costel – Dersca
Tcaciuc Sebastian – Falticeni

Clasament OPEN

1.  Tibirna Andrei – Iasi
2.  Morosan Marian – Suceava
3 — 4
 Simulescu Adrian – Focsani
 Bubulac Cristi – Piatra Neamt
5 — 8
Mahu Bogdan – Pascani
Plaiasu Ion – Plopeni
Nistor Iosif – Miercurea Ciuc
Georgiu Dragos – Vatra Dornei
9 — 16
Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian – Iasi
Pralea Marius Dan – Botosani
Stancescu Sebastian – Ploiesti
Dragan Petru Ioan – Iasi
Ursulescu Ioan – Bacau
Burghelea Florin – Piatra Neamt
Fancsali Kalman – Miercurea Ciuc
Pristavu Bogdan Constantin – Iasi
17 — 32
Popescu Apreotesei Mihai – Straoane
Constantin Cristina – Bucuresti
Orban Marius – Lugoj
Panaitescu Stefan – Izvoarele
Ciobanu Gabriel – Cluj Napoca
Heja Zoltan – Ditrau
Lovasz Vilmos – Gheorgheni
Lorincz Zoltan – Miercurea Ciuc
Trocaru Remus – Tulcea
Pancrat Cristian – Tulcea
Rosca Niculai – Galanesti
Colcer Nicolae – Toplita
Stroe Ionel – Bacau
Nistor Florin – Comanesti
Nicula Florin – Constanta
Craiu Catalin – Videle
33 — 36
Braniste George – Bacau
Neamt Doru – Arad
Maxim Andrei – Iasi
Liahu Doru – Botosani
37 — 38 1v gr.sup.
Grigoriu Vlad – Suceava
Filip Dan – Comanesti
39 — 54 0v gr.sup.
Pizlaru Ionel – Focsani
Balauca Cornel – Botosani
Munteanu Octavian – Tecuci
Migea Cornel – Sibiu
Sursilov Constantin – Bucuresti
Kurennoi Andrei – Moldova
Colesniuc Romeo – Botosani
Sterczer Sandor – Sanzieni
Oancea Marian – Bacau
Gotca Adrian – Iasi
Botoc Ovidiu – Paulesti
Ivan Adrian – Tulcea
Iordachi Adrian – Adjud
Leteanu Marius – Bacau
Robu Mihai – Mogosesti
Symonenko Yaroslav – Odessa
55 — 57 2v gr.inf.
Marian Bogdan – Ploiesti
Dumbrava Daniel – Focsani
Cristofor Razvan – Moinesti
58 — 68 1v gr.inf.
Vlaisan Vasile – Vicovu de Jos
Nicu Constantin – Iasi
Andrei Radu Alexandru – Iasi
Kis Istvan – Brasov
Moca Vasile – Bucuresti
Fotia Iulian – Bacau
Boteanu Nicu – Bucuresti
Boariu Timofte Danut – Borsec
Vieru Costica – Botosani

Enache Puiu Adrian – Ploiesti
Dior Dorin – Vaslui
69 — 77 0v gr.inf.
Docan Cristian – Bucuresti
Ianos Valentin – Suceava
Bujoreanu Neculai – Falticeni
Tsubera Ion – Ucraina
Sofian Corneliu – Suceava
Rusu Lucian – Suceava
Ternauciuc Adrian – Nadrag
Ailioaie Gheorghe – Comanesti
Darie Gabriel – Comanesti

Clasament AVANSATI

1.  Vlaisan Georgica – Vicovu de Jos
2.  Aparaschive Paul – Botosani
3 — 4
 Corneanu Sorin – Botosani
 Petrovici Paul – Targu Ocna
5 — 8
Paduret Andrei – Bacau
Ciubotaru Dan – Piatra Neamt
Vaculisteanu Ionut – Botosani
Stefan Narcis – Botosani
9 — 16
Iacob Gabriel – Iasi
Galca Cristian – Iasi
Iordan Andrei – Tulcea
Ojog Petrisor – Bacau
Popa Gelu – Focsani
Barabancea Lili – Iasi
Albu Constantin – Suceava
Lucic Corneliu – Suceava
17 — 32
Draganescu Stefan – Pascani
Dumitru George – Targoviste
Aldea Nelu – Falticeni
Palaghianu Matei – Salcea
Ilie Aurelian – Botosani
Mitar Marius Tiberiu – Sannicolau Mare
Mihalache Dario – Plopeni SV
Alboiu Robert – Botosani
Simionese Ovidiu – Granicesti
Dinu Gheorghe – Bucuresti
Lupu Cristian – Botosani
Aluculesa Radu – Botosani
Salavastru Petru – Botosani
Pomirleanu Radu – Iasi
Tauciuc Edi – Suceava
Sandu Petru Adrian – Buhusi
33 — 35 1v gr.sup.
Curelea Petre – Lehliu Gara
Rogin Florin – Piatra Neamt
Panait Adrian – Braila
36 — 48 0v gr.sup.
Ceobotaru Daniel – Galati
Garaz Mircea – Bistrita
Plesoianu Stefan – Constanta
Cotoara Toader – Suceava
Vieriu Tudorel – Suceava
Bustiuc Razvan – Iasi
Gavriliuc Daniel – Botosani
Cristescu Cristian – Bucuresti
Pintilie Carol – Iasi
Rugina Adrian – Botosani
David Maia – Prelipca
Nica Alexandru – Iasi
Capstramb Liviu – Radauti
49 — 50 2v gr.inf.
Dan Radu – Zalau
Caranfilian Migo – Bucuresti
51 — 60 1v gr.inf.
Nicola Marian – Constanta
Plamada Aurelian – Botosani
Aparaschivei Marcel – Botosani
Simionese Sorin Gabriel – Granicesti
Balau Laurentiu – Falticeni
Stavarache Florentin – Pascani
Busnatu Radu Andrei – Bucuresti
Lepadatu Gheorghe – Pascani
Paduraru Riana – Bacau
Vataman Silviu – Fratauti
61 — 68 0v gr.inf.
Bodnar Cosmin – Vicovu de Sus
Butacu Daniel – Bacau
Marin Doru – Iasi
Tonciu Costin – Bucuresti
Jurgiu Marian – Botosani
Popa Alin Andrei – Bacau
Iacobut Catalin – Bacau
Potolinca Tudor – Iasi

Clasament ELITE

1.  Boaca Valentin – Bucuresti
2.  Hasna Cosmin – Straja
3 — 4
 Anca Octavian – Ludus
 Mosneagu Marius – Falticeni
5 — 8
Neculai Alexandru – Tulcea
Nistor Dorel – Bistrita
Albu Vlad – Iasi
Sumanaru Catalin – Iasi
9 — 16
Miclos Andrei – Dej
Moldovan Cristian – Bistrita
Visan Daniel – Ploiesti
Mitrea Silviu – Navodari
Constantin Teodor – Bucuresti
Capusa Bogdan – Bacau
Pantelimon Andi – Bucuresti
Dumitru Gheorghe – Bucuresti
17 — 20
Hagatis Andrei – Vatra Dornei
Galban Calin – Viseu
Albu Catalin – Pascani
Zamfiroaia Sorin – Dolhestii Mari
21 — 2v gr.sup.
Toma Florin – Pitesti
22 — 32 1v gr.sup.
Tira Viorel – Bistrita
Ticala Vasile Jr – Viseu
Cojocaru Stefan – Suceava
Balan Mihai – Ploiesti
Plamada Lucian – Iasi
Carpovici Boris – Falticeni
Orza Catalin – Suceava
Spoiala Cristinel – Focsani
Corbu Darius – Valenii de Munte
Laszlo Levente – Miercurea Ciuc
Borcila Alexandru – Targu Neamt
33 — 40 0v gr.sup.
Orban Madalina – Siret
Morosanu Vasile – Suceava
Irimia Sorin Jr – Cluj Napoca
Mican Nicolae – Dej
Grosu Alexandru – Botosani
Dezso Lorand – Dej
Gavrila Aurel – Bucuresti
Rojnita Sebastian – Bacau
41 — 44 1v gr.inf.
Ciortescu Cristi – Iasi
Polocoser Cristian – Suceava
Loghin Florin – Brasov
Andreica Daniel – Viseu
45 — 51 0v gr.inf.
Fratea Aurel – Constanta
Papacu Bejoli – Bucuresti
Tudosi Petru – Suceava
Ursulean Vasile – Straja
Istrate Cristian – Bucuresti
Vladoiu Gelu – Brasov
Spaller Tiberiu – Nasaud

You may also like

Fălticeni Online

Știri locale, regionale și naționale. Evenimente culturale și sportive. Foto și video reportaje.

Rulează videoul

Ultimele postări

@2022 – All Right Reserved. Fălticeni Online