Șomuz Fălticeni a încheiat pregătirea de vară

by Fălticeni Online
0 comment

Pregătirea de vară s-a încheiat pentru lotul echipei de Liga a 3-a, Șomuz Fălticeni!

Cu o săptămână înainte de primul meci din noua ediție de campionat, Șomuz a disputat un ultim joc de pregătire, sâmbătă, 20 august, în compania Siretului Dolhasca. Scorul final a fost 5-1 pentru Șomuz.

Echipa din Liga a 4-a a deschis scorul pe Stadionul “Constantin Jamaischi”, prin reușita lui Narcis Irimia, însă jucătorii pregătiți de Iulian Ionesi au întors scorul până la pauză prin golurile marcate de Florin Antonesei și Vasile Vitu. În repriza a doua Șomuz a mai marcat de trei ori prin căpitanul Vasile Dănilă și atacanții Eduard Julei și Robert Ciobanu.

Șomuz a început amicalul de sâmbătă în următoarea formulă: Iederan – Grigoșiță, Antonesei, Nistor, Maganu, Bejenar, Văleanu, Anton, Monah, Dîrțu, Cara. Au mai intrat: Vitu, Chirilescu, Alecsandru, Cîrstean, Julei, Ciobanu E., Ciobanu R., Savin.

Doar trei jucători au fost pe teren toate cele 90 de minute: portarul Silviu Iederan și fundașii Mihai Nistor și Alexandru Grigoșiță, în timp ce jucătorii care au dus greul în meciul de Cupă au evoluat între 20, 30 și 45 de minute.

După cum v-am informat deja, Șomuz Fălticeni va debuta în noul sezon al Ligii a 3-a la sfârșitul următoarei săptămâni.

Sâmbătă, 27 august, echipa noastră va evolua pe terenul nou promovatei Viitorul Darabani.