Furnizarea apei este întreruptă luni, 13.11.2023, între orele 08:30 - 15:00, pentru remedierea unei defecțiuni pe strada Nufărului. Străzi afectate: Horticolei (parțial), Spicului, Nufărului, Doboșari.

În Liga a 5-a, nou înființata Juniorul Fălticeni a susținut primul meci pe teren propriu, obținând o victori mult mai clară decât o arată scorul final. Trupa pregătită de Ion Lăpuștean și Eduard Lichtenstein a marcat 3 goluri până în minutul 20 prin Florin Bidan, Ovidiu Cristea și Nicu Ailenei.

Juniorul: Vultur R – Bidan F., Nistor D., Cristea O., Aioanei I., Ailenei N., Zbiera D., Lupăștean I., Aioanei M., Chiriac C., Mîrzan S. Au mai intrat după pauză: Titi G., Gagiu N., Cristea C., Păduraru C., Todică A.

Mai multe imagini de la meciul Juniorului în galeria Google foto Fălticeni Online.

Rezultatele etapei a 2-a / Seria 2

Valea Suhei – Dream Team Ipotești 1-3

Carpatic Suceava – Bradul Vama 4-5

Vînătorul Dorna Candrenilor – Stejarii Dragomirnei 2-1

Juniorul Fălticeni – Avântul Frasin 3-1

Șomuz II Fălticeni (Baia) – Larix Dornișoara 0-11

Clasament

EchipaMVEIGMGPP
1AS Larix Dornișoara22002316p
2ACS Bradul Vama2200966p
3ACS Juniorul Fălticeni2200636p
4ACS Dream Team Ipotești2200536p
5ACS Avântul Frasin2101833p
6AS Vânătorul Dorna Candrenilor2101333p
7ACS Stejarii Dragomirnei2002350p
8ACS Carpatic Suceava20024120p
9ACS Valea Suhei20022150p
10ACS Șomuz II Fălticeni20022150p

Rezultatele etapei a 2-a / Seria 1

Viitorul Vadu Moldovei – Sporting Bunești 5-0

Unirea Salcea – Releul Mihoveni Șcheia 0-1

Polul Nord Brodina – Voința Hânțești 3-1

FC Marginea – Voința Zvoriștea 2-3

Sporting Siminicea – Viitorul Forăști 4-1

Clasament

#EchipaMVEIGMGPP
1AS Polul Nord Brodina2200836
2ACS Releul Mihoveni Șcheia2200426
3FC Marginea2101933
4ACS Viitorul Vadu Moldovei2101733
5ACS Sporting Siminicea2101433
6AS Unirea Salcea2101323
7ACS Voința Hânțești2101333
8ACS Voința Zvoriștea2101573
9AS Viitorul Forăști2002270
10CS Sporting Voința Bunești20021120

About Author