Home Sport Ioana Georgescu a adus o nouă medalie echipei de înot Nada Florilor Fălticeni

Ioana Georgescu a adus o nouă medalie echipei de înot Nada Florilor Fălticeni

by A.S.
0 comment

Echipa de înot a clubului “Nada Florilor” Fălticeni își continuă parcursul foarte bun la actuala ediție a Cupei României de Înot – Juniori, Tineret și Seniori.

Palmaresul fetelor din Fălticeni a urcat la 12 medalii după primele 3 zile ale competiției.

Vineri, Ioana Georgescu a obținut medalia de bronz în proba junioarelor de 800 de metri liber.

Ultimele probe sunt programate sâmbătă, 4 iunie 2022. Începând cu ora 9.30 se va înota în serii, iar de la ora 17.00 vor începe ultimele finale ale competiției.

Natație: Aissia Prisecariu a obținut 3 medalii de aur în prima zi a Cupei României. Fălticeneanca și-a depășit propriu record național. Argint pentru Rianna Amariei. Medalii și în probele de ștafetă (falticenionline.ro)

Aissia Prisecariu a obținut alte trei medalii de aur și un nou record național! Podium fălticenean în proba de 200 metri spate! (falticenionline.ro)

În primele 3 zile de concurs au fost doborâte 5 recorduri naționale. Două dintre aceste recorduri i-au aparținut fălticenencei Aissia Prisecariu!