Home Sport LIGA 3: Foresta Suceava – Șomuz Fălticeni 2-0

LIGA 3: Foresta Suceava – Șomuz Fălticeni 2-0

by A.S.
0 comment

Stadionul “Areni” din Suceava a găzduit sâmbătă, 26 noiembrie 2022, partida dintre Foresta Suceava și Șomuz Fălticeni, din cadrul Ligii a 3-a. etapa a 14-a.

Calitatea suprafeței de joc a pus la încercare ambele echipe. La scorul de 0-0, Șomuz a ratat o ocazie imensă prin Robert Ciobanu, în situație de singur cu portarul Niga. Prima repriză le-a aparținut fălticenenilor, cel puțin până în momentul deschiderii scorului dintr-o lovitură de pedeapsă acordată cu foarte mare ușurință de centralul Sergiu Anton. A marcat Samson.

Repriza a doua a început cu o nouă ratare a Șomuzului, mingea șutată de Julei, în minutul 47, a trecut de puțin pe lângă bara din stânga lui Niga. În minutul 70 Șomuz a solicitat o lovitură de pedeapsă la intervenția asupra lui George Cârstean, în marginea careului de 16 metri. Foresta și-a sigurat victoria cu golul marcat de Daniel Muntean, la 6 minute după ce a fost introdus pe teren de antrenorul Dorin Goian.

După înfrângerea de astăzi, Șomuz se distanțează la 5 puncte de ultimul loc care asigură participarea în play-off.

Foresta Suceava – Șomuz Fălticeni 2-0 (1-0)

Marcatori:  Izuogu Samson (37 pen), Daniel Muntean (85)

Foresta: Niga T. – Grosu C. (79 Muntean D), Botezatu M., Cimbru P., Nițu Ș., Makongo K., Izuogu S., Marian I. (90+1 Mihalciuc Ș), Netbai I.(34 Căinari C.), Filip M., Odok C. (79 Tănasă A.). Rezerve neutilizate: Cuciureanu M., Ionescu A., David R., Mirică A., Popovici A. Antrenor: Dorin Goian.

Șomuz: Puianu I. – Chirilescu V., Antonesei F. (46 Grigoșița A.), Alecsandru A., Vitu V., Ciobanu E. (46 Julei E.), Bejenar D. (46 Martin R.), Dănilă V. (77 Cara A.), Cîrstean G., Ciobanu R. (70 Pitic A.), Savin A. Rezerve neutilizate: Iederan S., Nistor M., Maganu V. Antrenori: Florin Ailenei, Adrian Avrămia, Marius Lup.

Avertismente: CG – Nițu Ș. / Cîrstean G., Antonesei F., Chirilescu V., Vitu V., Pitic A.

Arbitri: A: Anton Sergiu (Bucureşti), A1: Necula Mihăiță (Bucureşti), A2: Murariu Alexandru (Bucureşti).

Observator arbitri: Patrichi Stefan (Iaşi); Delegat joc: Andrici Ilie (Botoşani).

Partida a fost transmisă LIVE video pe canalul de Youtube – Fălticeni Online.