Home Sport Medalii obținute de copiii din Fălticeni la turneele de tenis de la Constanța, Pitești și Bacău

by Fălticeni Online
0 comment

Secția de tenis de câmp a clubului “Nada Florilor” Fălticeni a avut reprezentanți la turneele Tenis 10 M.P.G, organizate în perioada 20-21 august 2022, la Constanța, Pitești și Bacău.

După cum ne-a informat instructorul Marcel Dascălu, surorile Efremia și Elena Tanasă au au teminat pe primul loc un turneu important organizat la Constanța, la care au participat în jur de 50 de copii. Efremia a câștigat concursul la Nivelul Roșu, iar Elena a fost pe primul loc la Nivelul Verde.

Într-un alt turneu, la Pitești, Patrick Șoimaru s-a clasat pe primul loca la Nivelul Portocaliu.

Iar la Bacău, Alexandru Lazniuc a câștigat turneul la Nivelul Roșu.

Toți cei patru copii sunt calificați la Turneul Campionilor, care va avea loc în luna decembrie, la București.

Ca de obicei, copiii de la clubul nostru se străduiesc să ocupe locuri fruntașe la turneele la care participă. De această dată au câștigat numai locul 1. Îi felicit pe sportivi, dar și pe părinții lor care fac eforturi mari pentru ai însoți la turnee, uneori în condiții dificile. Este rezultatul muncii depuse de copii în această vară, dar și de ambiția și determinarea cu care joacă cești copii. În continuare, ne propunem să avem o participare numeroasă, pe data de 3 septembrie, la un turneu platinum, la Cluj Napoca”, ne-a declarat instructorul Marcel Dascălu.