Pugiliștii fălticeneni și-au încheiat participarea la ediția din acest an a Campionatului Național de Box pentru Juniori de la Brăila.

În semifinala disputată în această după-amiază, la categoria 60 de kilograme, Boambă Sebastian a fost învins de Nicu Arun Tudoroiu, din Slatina, un sportiv valoros, care a participat recent la Campionatul European. Astfel, Sebastian va rămâne în posesia medaliei de bronz.

Este a 13-a medalie care intră în acest an în palmaresul secției de box ACS Șomuz Fălticeni, coordonată de antrenorul – maestru emerit Vasile Nistor cu sprijinul instructorului Cristinel Onofrei.

În luna decembrie, sportivii din Fălticeni vor participa la ultima competiție a anului, Campionatul Național de Tineret, între 5-11 decembrie, la Târug Jiu.


Descoperă mai multe la FOnline

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Descoperă mai multe la FOnline

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura

Descoperă mai multe la FOnline

Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

Continuă lectura