Home Sport Canotorii din Fălticeni au participat la Campionatul Național de Fond Juniori de la Timișoara

Canotorii din Fălticeni au participat la Campionatul Național de Fond Juniori de la Timișoara

by Fălticeni Online
0 comment

În perioada 9-10 noiembrie 2022, la Timișoara s-a desfășurat Campionatul Național de Fond Juniori.

Secția de canotaj a Clubului Sportiv Școlar “Nicu Gane” Fălticeni a obținut 5 clasări pe podium: 2 locuri 1, 1 loc 2 și 2 locuri 3:

 Patru vâsle Feminin – Junioare II 4X F II
Nr. ConcLoc Nume si prenume  Clubul T. final
331Florea Adina Alexandra, Zetu Cristina Irina, Buga Andreea, Andriesei Rebeca AndreeaCS Botosani13:47,0
352Gusa Shara Stefania, Cantoriu Iuliana Irina, Nichitoaia Karina Maria, Brajinca Anastasia TeodoraCN Nicu Gane Falticeni13:53,0
343Maris Oana Anuta, Apostol Denisa Maria, Voica Denisa Gabriela, Scridonesi Claudia ValentinaCSS Orsova14:41,3
 Dublu vâsle feminin – Junioare II (2X F II)
Nr. ConcLoc Nume si prenume  Clubul T. final
361Scutaru Ionela Elena, Draghici Bianca ElenaCS Ceahlaul Piatra Neamt14:14,3
502Macarescu Ioana, Ursu Maria IulicaCSM Suceava14:45,4
373Olariu Stejara Marinica Petruta Ionela, Simion IoanaCS Botosani14:46,2
384Danci Sava Elena, Toma Elena MariaCSS Orsova15:05,7
395Pantiru Ana Maria, Badarau Maia AlexandraCN Nicu Gane Falticeni16:24,5
 Simplu vâsle masculin – Juniori I (1X M I)
Nr. Conc  Nume si prenume  Clubul T. final
781Tasca Sebastian AlexandruCN Nicu Gane Falticeni13:45,5
802Muresan Tinel NicusorCSM Timisoara13:57,4
773Sicean Gabriel EmilSCM Deva14:06,0
744Catoiu Catalin MariusCSS Orsova14:06,3
795Stoian Nicolae RazvanCSU Simona Halep CTA14:14,2
766Peia Dragos ValentinCSS Triumf Bucuresti14:22,1
757Buzau Iosif RazvanCSM Iasi14:53,3
 Patru vâsle masculin – Juniori II (4X M II)
Nr. Conc  Nume si prenume  Clubul T. final
831Trisciuc Marin Cristian, Nazarov Adrian, Airinei Stefanut, Racovita Darius MihaiCSM Suceava12:01,0
812Vacaru Sebastian Claudiu, Ilie Alexandru Mihai, Roman Daniel, Toaca Robert IonutCSS Orsova12:13,3
843Hot Ioan, Balan Andrei Mihai, Negrea Madalin Dumitru, Craciun DumitruCN Nicu Gane Falticeni12:33,6
824Pau Alexandru, Popovici Andrei Dumitru, Crasovan David, Nutas Dan FlorinCSS Bega Timisoara12:47,0
 Dublu vâsle masculin – Juniori II (2X M II)
Nr. Conc  Nume si prenume  Clubul T. final
871Simerea Razvan Marian, Osoianu Sebastian VasileCN Nicu Gane Falticeni13:05,7
862Dumbrava Gavril Alexandru, Ureche Florinel GabrielCSS Orsova13:08,8
853Chitic David Costel, Chitic Daniel VasileCS Botosani13:19,4
884Iacob Iulian, Foca IonelCSM Suceava13:34,2
895Petcovici Ivan, Buzatu Damian VasileCSM Timisoara13:37,8
  Simplu vâsle feminin – Categorie ușoară (1X F c.u) T. final
Nr. Conc  Nume si prenume  Clubul 
1041Petras AndreeaCS Botosani15:40,9
1052Pascovici Ioana RuxandraCSS Orsova16:08,7
1063Ciurariu Alexandra ElenaCN Nicu Gane Falticeni16:43,7

You may also like

Lasă un răspuns

[script_97]

Fălticeni Online

Știri locale, regionale și naționale. Evenimente culturale și sportive. Foto și video reportaje.

Rulează videoul

Ultimele postări

@2022 – All Right Reserved. Fălticeni Online

%d blogeri au apreciat:
98450705