Home Sport La Fălticeni s-a desfăşurat turneul de tenis “Festivalul iernii”, în circuitul naţional AmaTur

La Fălticeni s-a desfăşurat turneul de tenis “Festivalul iernii”, în circuitul naţional AmaTur

by Fălticeni Online
0 comment

În cadrul manifestărilor organizate de Primăria Municipiului Fălticeni, în preajma sărbătorilor de iarnă, la Fălticeni a avut loc o nouă ediţie a Turneului de tenis de masă “Festivalul iernii”.

Competiţia s-a desfăşurat sâmbătă, 18 decembrie, în două locaţii: Sala de sport “Gabriel Udişteanu” şi Sala de sport a Colegiului Tehnic “Mihai Băcescu”.

De organizarea turneului s-a ocupat Cătălin Cozma, coordonator şi jucător în cadrul secţiei de tenis de masă ACS Şomuz Fălticeni (Divizia B).

Turneul s-a bucurat de o prezenţă numeroasă, ca de fiecare dată, circa 150 de sportivi înscrişi, din toată ţara dar şi din Republica Moldova, la cele patru categorii: Începători, Avansaţi, Open şi Elite.

VEZI GALERIE FOTO – FĂLTICENI ONLINE

Clasament Hobby (Începători)

1.  Alboiu Robert – Botosani
2.  Suciu Mihai – Borsec
3 — 4
 Bodnar Cosmin – Vicovu de Sus
 Cosau Toader – Targu Neamt
5 — 8
Busuioc Viorel – Radauti
Stavarache Florentin – Pascani
Ghitu Liviu – Onesti
Bustiuc Razvan – Iasi
9 — 16
Paduraru Riana – Bacau
Lepadatu Gheorghe – Pascani
Tauciuc Edi – Suceava
Luca Ioan – Piatra Neamt
Suciu Andrei – Borsec
Zamfirache Ioan – Botosani
Floarea Codrut – Borsec
Rugina Adrian – Botosani
17 — 32
Mosneagu Maia – Falticeni
Zamcu Ciprian – Suceava
Morosan Alexandru – Horodnic de Sus
Pintilie Carol – Iasi
Moise Viorel – Braila
Mitrea Ana Maria – Salcea
Iancu George – Iasi
Ciurlica Mugurel – Pascani
Jurgiu Marian – Botosani
Fecioru Alexandru – Salcea
Galateanu Sorin – Suceava
Iacobut Catalin – Bacau
Sitarciuc Alexandr – Moldova
Lupu Dan – Pascani
Tibirna Petru – Iasi
Apetroaei Mircea – Suceava
33 — 36
Palaghianu Matei – Salcea
Morosan Sara – Horodnic de Sus
Boca Timotei – Salcea
Busuioc Robert – Radauti
37 — 2v gr.inf.
Husarciuc Beniamin – Suceava
38 — 41 1v gr.inf.
Herdes Gabriel – Putna
Mandita Marian Bogdan – Braila
Munteanu Sebastian – Bacau
Munteanu Ciprian – Bacau
42 — 50 0v gr.inf.
Scaete Alexandru – Borsec
Rauh Victor – Moldova
Lazar Viorel – Botosani
Szocs Szilveszter – Borsec
Aniculaesei Stefan – Suceava
Cazacu Finias – Suceava
Mihalache Dario – Plopeni
Musteata Florin – Iasi
Minecan Flavius – Falticeni

Clasament Avansaţi

1.  Tibirna Andrei – Iasi
2.  Sovea Sorin – Suceava
3 — 4
 Tabacaru Constantin – Piatra Neamt
 Robu Mihai – Mogosesti
5 — 8
Paduret Andrei – Bacau
Baluta Silviu – Bucuresti
Corneanu Sorin – Botosani
Aparaschivei Bogdan – Iasi
9 — 16
Orban Marius – Lugoj
Boariu Timofte Danut – Borsec
Ojog Petrisor – Bacau
Maftei Catalin Doru – Comanesti
Morosan Ionel – Granicesti
Rusu Tudor – Suceava
Ianos Valentin – Suceava
Popescu Miha Sorin – Straja
17 — 26 1v gr.sup.
Iacob Gabriel – Iasi
Cristofor Razvan – Moinesti
Marcean Ovidiu – Botosani
Tronciu Gabriel – Roman
Baciu Adrian – Pascani
Simionese Ovidiu – Granicesti
Alexandru Vasile – Iasi
Morosan Mihai – Granicesti
Vaculisteanu Ionut – Botosani
Darie Gabriel – Comanesti
27 — 32 0v gr.sup.
Ilie Aurelian – Botosani
Albu Constantin – Suceava
Birtalan Levente – Sovata
Buzila Adrian – Botosani
Ionica Marius – Comanesti
Galca Cristian – Iasi
33 — 35 2v gr.inf.
Lucic Corneliu – Suceava
Rusu Lucian – Suceava
Bodnari Mircea – Gura Humorului
36 — 41 1v gr.inf.
Vlaisan Georgica – Vicovu de Jos
Grusca Narcis – Gura Humorului
Salavastru Petru – Botosani
Zepciuc Marius – Granicesti
Terente Catalin – Piatra Neamt
Duman Iulian – Halaucesti
42 — 46 0v gr.inf.
Ciubotaru Dan – Piatra Neamt
Barabancea Lili – Iasi
Flutur Ghita – Granicesti
Sisca Nicusor – Comanesti
Popescu Doru Viorel – Botosani

Clasament Open

1.  Borcila Alexandru – Targu Neamt
2.  Nistor Florin – Comanesti
3 — 4
 Ursulean Vasile – Straja
 Iordache Eugen – Braila
5 — 8
Petrescu Claudiu – Putna
Nicolaiciuc Ovidiu Sebastian – Iasi
Lovasz Vilmos – Gheorgheni
Grapina Florin – Roman
9 — 16
Mahu Bogdan – Pascani
Munteanu Silviu – Suceava
Pralea Marius Dan – Botosani
Dragan Petru Ioan – Iasi
Stroe Ionel – Bacau
Mirt Alexandru – Pascani
Alexiu Andrei – Falticeni
Nemaciuc Ovidiu – Suceava
17 — 24 0v gr.sup.
Braniste George – Bacau
Duceac Catalin – Botosani
Vlaisan Vasile – Vicovu de Jos
Rosu Gabriel – Comanesti
Orban Alexandru – Lugoj
Morosan Marian – Suceava
Colesniuc Romeo – Botosani
Gagea Marian – Botosani
25 — 31 1v gr.inf.
Fotia Iulian – Bacau
Heja Zoltan – Ditrau
Vicovanu Petru – Horodnic de Jos
Turcu Viorel – Piatra Neamt
Aldea Nelu – Falticeni
Bujoreanu Neculai – Falticeni
Serban Liviu – Onesti
32 — 34 0v gr.inf.
Pogorevici Mircea – Gura Humorului
Vieru Costica – Botosani
Sofian Corneliu – Suceava

Clasament Elite

1.  Albu Vlad – Iasi
2.  Hasna Cosmin – Straja
3 — 4
 Coroiu Andrei – Roman
 Sumanaru Catalin – Iasi
5 — 8
Morosanu Vasile – Suceava
Albu Catalin – Pascani
Mosneagu Marius – Falticeni
Spanu Vasile – Vicovu de Jos
9 — 1v gr.sup.
Tipu Vlad – Iasi
10 — 12 0v gr.sup.
Zamfiroaia Sorin – Dolhestii Mari
Ciortescu Cristi – Iasi
Parnica Leonid – Moinesti
13 — 14 1v gr.inf.
Grosu Alexandru – Botosani
Rojnita Sebastian – Bacau
15 — 16 0v gr.inf.
Polocoser Cristian – Suceava
Nemtoi Gabriel – Suceava

You may also like

Fălticeni Online

Știri locale, regionale și naționale. Evenimente culturale și sportive. Foto și video reportaje.

Rulează videoul

Ultimele postări

@2022 – All Right Reserved. Fălticeni Online