LIGA 3: ȘOMUZ FĂLTICENI - CSM PAȘCANI (30 aprilie /ora 17.00) VEZI LIVE !
16 mai 2022

Șomuz Fălticeni a pierdut la Huşi. Calificarea în play-off de joacă la sfârşitul acestei săptămâni!

Stabilirea ultimelor două echipe care vor participa în etapa Play-off a Ligii a 3-a, Seria I, se amână pentru ultima etapă a sezonului regular.

Şomuz Fălticeni a fost învinsă în deplasarea de la sfârşitul săptămânii, la Huşi, după ce a controlat jocul întreaga repriză secundă.

Unicul gol s-a marcat în minutul 25, când o minge şutată din afara carelui de 16 metri de jucătorul gazdelor, Cozma Andrei, l-a atins pe Alecsandru Andrei şi a ricoşat depăşindu-l pe portarul Puianu.

Chiar dacă a fost la cârma jocului, Şomuz nu a reuşit să restabilească egalitatea. Cu un punct, echipa din Fălticeni ar fi fost la mâna ei în ultima etapă, însă acum calificarea în play-off depinde şi de alte rezultate, în special de rezultatul confruntării dintre Ştiinţa Miroslava şi Huşana Huşi.

Sâmbătă, 26 martie, Şomuz întâlneşte pe teren propriu liderul, Dante Botoşani.

Liga a 3-a / Seria 1 / Etapa a 17-a

ACS Hușana Huși – Șomuz Fălticeni 1-0 (1-0)

Marcator: Cozma Andrei Jose (min.25)

Huşana: Manole D. – Dănăilă G. (64 Danale V.), Gîrdea S., Cozma A. (38 Deleanu P.), Tofan C., Ghenici A., Marin A. (90+2 Ciobanu C.), Dumitru A., Botezatu D., Tenu B., Rotaru C. Rezerve neutilizate: Turiţă J.,Chişcă V., Mareş M., Sandu E., Ciubotariu C., Solomon C.   

Şomuz: Puianu I. – Alecsandru A., Vitu V., Chirilescu V., Antonesei F., Bejenar D., Dănilă V. (86 Străjeriu I.), Ciobanu E. (46 Savin A.), Julei E., Cîrstean G., Murovanîi N. (75 Pitic A.). Rezerve neutilizate: Malac O., Maganu V., Nistor M., Ionesi I., Ailenei F. Antrenor: Iulian Ionesi.

Partida a fost condusă de o brigadă de arbitri din Galaţi, cu Constantinescu Ionut la centru, Vlase Daniel şi Iftode Florin – asistenţi.

Observatori: Ionescu Aurel – Bucureşti şi Lungu Valentin – Iaşi

GALERIE FOTO – FĂLTICENI ONLINE

Programul şi rezultatele etapei:

CS Sporting Juniorul Vaslui – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-0

CSM Bacău – CSM Paşcani 2-2

CS Dante Botoşani – CSM Bucovina Rădăuţi 1-0

ACS Huşana Huşi – ACS Şomuz Fălticeni 1-0

ACS Foresta Suceava – CS Ştiinţa Miroslava 2-0

Clasament:

1.CS Dante Botoşani17114223-101337
2.ACS Foresta Suceava17112428-181035
3.CSM Bucovina Rădăuţi1783621-24-327
4.ACS Huşana Huşi1774619-17225
5.ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ1766520-12824
6.ACS Şomuz Fălticeni1766516-18-224
7.CS Sporting Juniorul Vaslui1756620-16421
8.CS Ştiinţa Miroslava1755717-19-220
9.CSM Bacău1744915-26-1116
10.CSM Paşcani17041317-36-194